banner

Ο κόμβος έχει δημιουργηθεί με σκοπό την έγκυρη και έγκαιρη πληροφόρηση των πολιτών και των Μ.Μ.Ε. για το έργο και τις δραστηριότητες του Δήμου Σφακίων. Στις ενότητες που ακολουθούν μπορείτε να αντλήσετε πληροφορίες για θέσεις εργασίας, δημοπρασίες και διαγωνισμούς που προκηρύσει ο Δήμος,  επίσης μπορείτε να διαβάσετε ανακοινώσεις, δελτία τύπου κ.α.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ - ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΦΑΚΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΜΕΛΕΤΗ

ΤΕΥΔ

ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

ΑΠΟΦΑΣΗ Ο.Ε.

ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

Πρόγραμμα εκλογής Περιφερειακές εκλογές

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ

 

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                              23 Μαΐου 2019

ΝΟΜΟΣ

ΧΑΝΙΩΝ

ΔΗΜΟΣ

ΣΦΑΚΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

Ο Δήμαρχος

 

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις του άρθρου 125 του ν.3852/2010 "Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης - Πρόγραμμα Καλλικράτης" (Α΄87), όπως ισχύει.
  1. Την αριθ. 45/2019 απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου

Ηρακλείου με την οποία ανακηρύχθηκαν για τις εκλογές της 26ης Μαΐου  2019 οι αναφερόμενοι σ' αυτήν υποψήφιοι συνδυασμών της εκλογικής περιφερειακής ενότητας Χανίων της Περιφέρειας Κρήτης

Γ Ν Ω Σ Τ Ο Π Ο Ι Ο Υ Μ Ε Ο Τ Ι

 

 

Για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών περιφερειακών αρχών της 26ης

Μαΐου 2019 ανακηρύχθηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων:

 

Α’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΚΡΗΤΗΣ», με έμβλημα τη λέξη ΛΑΪΚΗ και από κάτω τη λέξη ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ και στα δεξιά τους υπάρχει παράσταση γαρυφάλλου με μίσχο και κλίση προς τα αριστερά.

ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΑΝΙΗΛ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Χανίων

  • . ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΜΑΡΚΟΥ
  • . ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • . ΔΑΝΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  • . ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  • . ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΔΟΜΙΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • . ΚΟΥΓΕΝΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  • . ΚΟΥΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  • . ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • . ΜΟΤΑΚΗ ΚΟΥΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΙΑΚΩΒΟΥ
  • . ΜΠΟΛΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  • . ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • . ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ
  • . ΞΑΝΘΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • . ΠΑΠΑΔΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΧΙΛΛΕΩΣ
  • . ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • . ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗ ΗΛΕΚΤΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  • . ΠΗΧΑ ΒΑΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • . ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  • . ΣΓΟΥΡΑΚΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
  • . ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

Β’  ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΞΑΣΤΕΡΙΑ! ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ» με έμβλημα ένα κόκκινο αστέρι.

ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης

  1. ΒΑΓΔΑΤΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΑΒΡΙΗΛ
  2. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  3. ΓΕΡΩΝΥΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  4. ΚΑΛΛΙΓΙΑΝΝΗ - ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΛΟΥΚΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΚΑΛΛΙΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  6. ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  7. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ ΜΥΡΤΩ του ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΟΣ
  8. ΠΑΤΟΥΛΙΩΤΗΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ του ΒΑΙΟΥ
  9. ΠΑΤΡΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  10. ΠΡΟΕΣΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  11. ΤΖΙΝΕΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  12. ΦΑΖΟΣ - ΦΑΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  13. ΧΑΝΤΑΜΠΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

Γ’  ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: "ΚΡΗΤΗ Η ΖΩΗ ΜΑΣ" με έμβλημα, στο άνω τμήμα ένα έγχρωμο περίγραμμα της Κρήτης με τα χρώματα πράσινο, μωβ, φούξια, πορτοκαλί και μπλε και από κάτω τη λέξη ΚΡΗΤΗ, με κεφαλαία γράμματα, σε χρώμα πράσινο και από κάτω μία γραμμή ιδίου χρώματος. Ακριβώς από κάτω ακολουθούν με μικρά καλλιγραφικά γράμματα, χρώματος πορτοκαλί, οι λέξεις «η ζωή μας» με τα γράμματα «ζ» και «ς» να είναι μεγαλύτερα. Το σήμα κλείνει με την ένδειξη «Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης» με μαύρα γράμματα κι ακριβώς από κάτω το ονοματεπώνυμο του υποψηφίου Περιφερειάρχη Κρήτης με μικρά γράμματα πράσινου χρώματος, «Σταύρος Φ. Αρναουτάκης».

ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΦΩΚΙΩΝΑ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης

  • . ΒΟΥΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΙΝΑ) του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  • . ΓΥΠΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • . ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  • . ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ – ΜΑΡΤΣΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΣΑΒΒΑ
  • . ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • . ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΠΕΡΙΚΛΗ
  • . ΚΩΤΣΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • . ΛΕΒΑΚΗ ΟΛΓΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  • . ΛΟΥΦΑΡΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  • . ΛΥΜΠΕΡΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  • . ΜΑΚΡΑΚΗ-ΧΑΡΙΤΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΜΙΧΑΗΛ
  • . ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗ-ΚΡΑΣΟΥΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  • . ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ
  • . ΜΑΡΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • . ΜΙΧΕΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΣΗΦ
  • . ΝΙΚΟΛΟΥΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  • . ΠΑΠΑΔΕΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  • . ΠΑΡΤΣΑΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  • . ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗ-ΜΠΕΛΙΒΑΝΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ
  1. ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

Δ’  ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ" με έμβλημα το κεφαλαίο γράμμα της ελληνικής αλφαβήτου «Ε», το οποίο βρίσκεται εντός δάφνινης στεφάνης.

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

Υποψήφιος Περιφερειάρχης

 

  1. ΔΑΜΙΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  2. ΔΟΥΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  4. ΚΑΣΣΕΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  5. ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ
  6. ΚΟΝΙΑΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  8. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
  9. ΜΠΑΡΕΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  10. ΣΤΑΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ
  11. ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  12. ΤΖΙΛΙΒΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  13. ΧΡΥΣΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΙΜΙΛΙΟΥ

 

Ε’ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: "Ανυπόταχτη Κρήτη Αντικαπιταλιστική Αριστερή Παρέμβαση" με έμβλημα αποτελούμενο από τις λέξεις «Ανυπόταχτη Κρήτη» στο επάνω μέρος και τις λέξεις «ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ» στο κάτω μέρος γραμμένες σε ορθογώνιο πλαίσιο που ξεκινά με δύο τρίγωνα αντίθετα μεταξύ τους και καταλήγει σε διαφορετικού μεγέθους τρίγωνα που σχηματίζουν την Κρήτη.

ΠΙΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης

 

  1. ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΜΕΡΟΠΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  2. ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  4. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΖΑΧΑΡΙΑ
  5. ΚΑΡΑΜΠΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  6. ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗ ΖΑΜΠΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  7. ΚΡΙΑΡΑ ΒΑΣΩ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  8. ΛΙΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  9. ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΥΡΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  10. ΜΠΙΤΣΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΕΥΤΥΧΙΟΥ
  11. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  12. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  13. ΠΡΕΚΑΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  14. ΡΟΜΠΟΛΑΚΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΜΑΝΤΩ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
  15. ΣΑΜΟΥΤΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  16. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΣΤ’  ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: "Η ΚΡΗΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ!" με έμβλημα το οποίο περιλαμβάνει το όνομα του συνδυασμού «Η ΚΡΗΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ!» με κεφαλαία γράμματα σε χρώματα μπλε και κόκκινο και σημείο στίξης το θαυμαστικό. Το «Η ΚΡΗΤΗ» βρίσκεται σε πρώτη γραμμή με κεφαλαία μπλε γράμματα και το «ΜΠΡΟΣΤΑ!» ακριβώς από κάτω με κεφαλαία κόκκινα γράμματα. Συνοδεύεται δεξιά από το βέλος το οποίο αποτελείται από μικρούς τριγωνικούς σχηματισμούς και συμβολίζει την κίνηση προς τα εμπρός, την πρόοδο, την ανάπτυξη και το μότο μας «Η ΚΡΗΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ». Είναι σε χρώματα μπλε και γαλάζιο που παραπέμπουν στα χρώματα του ουρανού και της θάλασσας, αλλά και σε κόκκινο που συμβολίζει το πάθος, την τόλμη και την ψυχή των Κρητικών. Στην τελευταία γραμμή με κεφαλαία μπλε γράμματα τίθεται το ονοματεπώνυμο του υποψηφίου Περιφερειάρχη Κρήτης «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ» και κάτω από το όνομα, με κεφαλαία κόκκινα γράμματα η ιδιότητα ως υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης.

ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης

 

  1. ΑΛΕΞΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  2. ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  3. ΒΑΣΣΑΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του ΜΙΧΑΗΛ
  4. ΒΛΗΣΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΟΤΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  5. ΓΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  6. ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
  7. ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  8. ΚΟΠΑΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  9. ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  10. ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  11. ΛΥΡΑΝΤΩΝΑΚΗ ΟΛΓΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  12. ΜΑΝΟΥΣΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΒΛΑΝΤΑΣ) του ΙΩΣΗΦ
  13. ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ-ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  14. ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΗΛΙΑ
  15. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
  16. ΠΑΠΑΔΕΡΟΥ ΚΛΕΑΝΘΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  17. ΠΟΘΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  18. ΤΣΟΝΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΗΛΙΑ
  19. ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΖΕΡΒΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ


Πρόγραμμα εκλογής Δημοτικές εκλογές

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΝΟΜΟΣ

ΧΑΝΙΩΝ

ΔΗΜΟΣ

ΣΦΑΚΙΩΝ

            23 Μαΐου 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

 

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις του άρθρου 23 ν.3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης - Πρόγραμμα Καλλικράτης» (Α΄ 87), όπως αντικαταστάθηκε από το άρθρο 22 του ν.4555/2018 "Πρόγραμμα «ΚΛΕΙΣΘΕΝΗΣ Ι» (Α΄133)" και του άρθρου 154, παρ. 8 του ν. 4600/2019 (Α΄43).
  1. Την αριθ.    13 και 20/2019 αποφάσεις του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Χανίων        με   την   οποία   ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ' αυτή συνδυασμοί υποψηφίων δημοτικών συμβούλων, συμβούλων κοινότητας και προέδρων κοινοτήτων για τις εκλογές της 26ης Μαΐου 2019.

Γνωστοποιούμε ότι

 

Για τις δημοτικές και κοινοτικές εκλογές της 26ης Μαΐου 2019   ανακηρύχθηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων για το δήμο Σφακίων

Α. Για τους Δήμους που αποτελούν ενιαία εκλογική περιφέρεια:

 

Ι. Συνδυασμοί για την ανάδειξη δημοτικών αρχών.

Α' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

"ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΦΑΚΙΩΝ: "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΦΑΚΙΑ"

ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του ΙΩΣΗΦ ως υποψήφιος Δήμαρχος,

ως υποψήφιοι δε δημοτικοί σύμβουλοι οι:

1 ΑΘΗΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

2 ΑΘΗΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3 ΒΟΤΖΑΚΗΣ ΔΑΜΟΥΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4 ΒΥΖΗΡΑΚΗ ΝΑΝΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΠΑΥΛΟΥ

5 ΓΕΡΩΝΥΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ

6 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

7 ΓΛΥΜΕΝΑΚΗ –ΚΡΙΑΡΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ

8 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΠΟΥΧΛΗ ΜΑΝΩΛΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

9 ΘΕΟΔΟΣΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

10 ΚΑΒΡΟΥΔΑΚΗ ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΝΔΡΕΑ

11 ΚΑΠΡΙΔΑΚΗ ΓΙΑΝΝΕΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

12 ΜΑΝΟΥΣΕΛΗ ΤΣΑΠΝΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

13 ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

14 ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

15 ΡΙΤΖΑΚΗΣ ΚΑΝΑΚΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ

16 ΣΗΦΑΛΟΥΔΑΚΗ   ΑΘΗΤΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ

17 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

18 ΣΦΗΝΙΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του ΙΩΣΗΦ

19 ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

20 ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

Β' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

"ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΦΑΚΙΩΝ

ΖΕΡΒΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ ως υποψήφιος Δήμαρχος, ως υποψήφιοι δε δημοτικοί σύμβουλοι οι:

1 ΓΙΑΝΝΕΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2 ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

3 ΓΥΠΑΡΑΚΗ ΚΟΠΑΣΑΚΗ ΕΥΜΕΝΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ

4 ΖΟΥΛΑΚΗ ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΠΑΓΩΝΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

5 ΚΑΓΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ

6 ΚΑΡΚΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7 ΛΥΚΟΥ ΣΟΦΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

8 ΜΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ

9 ΜΑΝΟΥΣΕΛΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του ΑΝΔΡΕΑ

10 ΜΠΟΛΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΙΩΣΗΦ

11 ΜΠΟΥΧΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΙΩΣΗΦ

12 ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΠΑΥΛΟΥ

13 ΠΑΠΑΔΟΣΗΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

14 ΠΛΥΜΑΚΗ ΠΟΛΕΝΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

15 ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

16 ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΝΙΟΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

17 ΦΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ

18 ΧΟΜΠΙΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ

19 ΨΑΡΑΚΗ ΠΟΠΟΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΙΩΣΗΦ

ΙΙ. Συνδυασμοί για την ανάδειξη συμβούλων κοινότητας Πατσιανού.

Α' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΦΑΚΙΩΝ: "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΦΑΚΙΑ",

στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

  1. ΒΡΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
  2. ΛΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΜΑΛΙΑΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΠΕΤΡΑΚΗ ΜΑΝΟΥΣΕΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  5. ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ

Β' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΦΑΚΙΩΝ", στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

  1. ΖΥΜΒΡΑΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ
  2. ΚΑΒΡΟΥΛΑΚΗ ΜΑΝΟΥΣΕΛΗ ΠΟΛΥΜΝΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ
  3. ΚΑΟΥΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΚΑΟΥΔΗΣ ΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  5. ΚΑΡΑΣΑΡΛΗ ΠΟΛΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

 

 

Συνδυασμοί για την ανάδειξη συμβούλων κοινότητας Ανωπόλεως .

 
 
 
 

Α' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΦΑΚΙΩΝ: "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΦΑΚΙΑ",

στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

  1. ΚΟΠΑΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  2. ΚΡΙΑΡΑΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
  3. ΠΑΤΡΟΥΔΑΚΗ ΤΖΟΝ ΓΙΟΛΕ ΚΡΙΣΤΕΛ (GIOLE KRISTEL) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  4. ΣΕΪΜΕΝΗ ΑΝΝΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
  5. ΧΙΩΤΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του ΜΑΝΟΥΣΟΥ

Β' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΦΑΚΙΩΝ" στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

  1. ΑΘΗΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΣΗΦ
  2. ΚΑΒΡΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  3. ΚΑΣΩΤΑΚΗ ΚΡΙΑΡΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  4. ΚΡΙΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Συνδυασμοί για την ανάδειξη συμβούλων κοινότητας Ασκύφου .

Α' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΦΑΚΙΩΝ: "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΦΑΚΙΑ",

στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

  1. ΒΑΪΛΑΚΗΣ (ΜΠΑΪΛΑΚΗΣ) ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΙΩΣΗΦ
  2. ΚΑΡΚΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
  3. ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΜΠΕΡΝΙΔΑΚΗ ΒΥΖΙΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  5. ΡΙΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΣΗΦ

Β' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ "ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΦΑΚΙΩΝ" στον οποίο περιλαμβάνονται οι κάτωθι υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας, ήτοι:

  1. ΖΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΖΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
  3. ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του ΙΩΣΗ
  4. ΣΥΓΓΕΛΑΚΗ ΚΑΡΚΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΨΑΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

ΙΙΙ. Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινοτήτων

Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινότητας Ασφένδου

Σε ενιαίο ψηφοδέλτιο τους κάτωθι υποψήφιους προέδρους κοινότητας, ήτοι:

  1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΠΕΡΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  2. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΜΠΟΛΙΩΤΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινότητας Ίμπρου

Σε ενιαίο ψηφοδέλτιο τους κάτωθι υποψήφιους προέδρους κοινότητας, ήτοι:

  1. ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ
  2. ΤΣΑΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινότητας Σκαλωτής

Σε ενιαίο ψηφοδέλτιο τους κάτωθι υποψήφιους προέδρους κοινότητας, ήτοι:

  1. ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  2. ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινότητας Χώρας Σφακίων

Σε ενιαίο ψηφοδέλτιο τους κάτωθι υποψήφιους προέδρους κοινότητας, ήτοι:

  1. ΔΟΥΡΟΥΝΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΜΑΡΚΟΥ

2.ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινότητας Αγίας Ρουμέλης

Σε ενιαίο ψηφοδέλτιο τους κάτωθι υποψήφιους προέδρους κοινότητας, ήτοι:

  1. ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΙΟΜΑΤΑΡΗ
  2. ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΙΩΣΗΦ

Υποψήφιοι πρόεδροι Κοινότητας Αγίου Ιωάννου

Σε ενιαίο ψηφοδέλτιο τους κάτωθι υποψήφιους προέδρους κοινότητας, ήτοι:

  1. ΜΑΛΕΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 26η Μαΐου 2019, ημέρα Κυριακή, και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ' αριθ. 103989/04-05-2019 απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη (θα παρατεθούν τα εκλογικά τμήματα και καταστήματα ψηφοφορίας).

Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε Κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του δήμου και των συνοικισμών αυτών.

                                                                                                 Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΖΕΡΒΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Έγκριση WIFI4EU

Χρηματοδότηση ύψους 15.000 € εξασφάλισε ο Δήμος Σφακίων στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος WiFi4EU καθώς εγκρίθηκε σχετικό αίτημά του, όπως έγινε γνωστό μετά την έκδοση των τελικών αποτελεσμάτων (την Τρίτη 14 Μαΐου 2019) της δεύτερης φάσης υποβολής αιτημάτων για λήψη πιστώσεων από το εν λόγω πρόγραμμα.

Μέσω του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ), όπου είχε υπογραφεί προγραμματική σύμβαση και αξιοποιώντας τόσο τις δικτυακές του υποδομές υψηλής ταχύτητας, όσο και τη σημαντική εμπειρία που διαθέτει σε υλοποίηση Ευρωπαϊκών προγραμμάτων, ο Δήμος Σφακίων εξασφάλισε την προαναφερθείσα χρηματοδότηση.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει δωρεάν ασύρματη πρόσβαση στο Διαδίκτυο στα κυριότερα κέντρα δημόσιας ζωής και πρόκειται να υλοποιηθεί στο άμεσο χρονικό διάστημα.

Σημειώνεται ότι ο ανταγωνισμός μεταξύ των δήμων της Ευρωπαϊκής Ένωσης κατά την πρώτη φάση υποβολής των αιτημάτων ήταν πολύ μεγάλος, καθώς υπεβλήθησαν περίπου 12.500 αιτήσεις για μόλις 3.400 κουπόνια (ποσοστό ικανοποίησης αιτημάτων: 27%).

Ευχαριστήριο Δημοτικού Σχολείου Ανώπολης

Το 2/θεσιο Δημοτικό Σχολείο Ανώπολης ευχαριστεί θερμά τον Φούρνο Ντουρουντούς της Χώρας Σφακίων για την δωρεά των 300 ευρώ για την πραγμάτωση της τελικής σχολικής εκδρομής του σχολείου.

 

123

 

Οι Δασκάλες του Δημ. Σχολείου Ανώπολης